przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Intrygi, kłamstwa i mroczny świat przestępstw w książkach MARKA KRAJEWSKIEGO

Marek Krajewski

Miłośników kryminałów, będzińska biblioteka zaprasza 23 października (godz. 17.00) na spotkanie z uznanym twórcą tego gatunku MARKIEM KRAJEWSKIM, który popularność zyskał dzięki serii książek o pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji - Eberhardzie Mocku.więcej informacji

dodano: 14.10.2009
ZAPRASZAMY na SMOCZY ZLOT

Smok Będziński

Na spotkanie z będzińskim SMOKIEM Będziniuszem i jego rodziną ZAPRASZAMY do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wszystkie dzieci, które wzięły udział w trzeciej już edycji powiatowego konkursu plastycznego "Będziński Smok - Rodzina Smoka".

Organizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Działań Twórczych "Via Arte" oraz będzińskiej biblioteki konkurs, jest ciekawą propozycją służącą kształtowaniu i promowaniu twórczych form aktywności wśród dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 12.10.2009
O istocie trutowisk w województwie śląskim

Adam Wilczyński trutowiska województwa śląskiego

Spotkanie z Adamem A. WILCZYŃSKIM w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie podczas promocji książki pt. "TRUTOWISKA w lasach i parkach krajobrazowych województwa śląskiego".więcej informacji

dodano: 12.10.2009
DEGUSTACJA ŚWIATOWEGO KINA

Śniadanie u Tiffany’ego

Organizowane w okresie wakacji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie PODRÓŻE z FILMEM wzbudziły takie zainteresowanie, że postanowiono je kontynuować. Cykl warsztatów opartych na formule tradycyjnych Dyskusyjnych Klubów Filmowych jest autorskim programem KINGI BARANOWSKIEJ, studentki Kulturoznawstwa UŚ w Katowicach.

Spotkania adresowane są do miłośników sztuki filmowej. Ich celem jest pogłębianie wiedzy na temat historii kina, współczesnych trendów w kinematografii oraz promowanie światowej klasyki filmowej. ZAPRASZAMY na projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych i poznawczych, prelekcje i dyskusje.

Najbliższe spotkanie 16 PAŹDZIERNIKA o godz. 16.00 w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Filmową podróż z filmem rozpoczniemy od Blake'a Edwardsa i jego kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego". ZAPRASZAMY

dodano: 08.10.2009
Adam Wilczyński o trutowiskach województwa śląskiego

Adam Wilczyński trutowiska województwa śląskiego

9 października o godz. 17,00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się promocja książki Adama Ambrożego WILCZYŃSKIEGO pt. "TRUTOWISKA w lasach i parkach krajobrazowych województwa śląskiego". To już trzecia publikacja tego autora poświęcona zagadnieniom związanym z pszczelarstwem. W 2004 roku ukazała się książka pt. "Ślady BARTNIKÓW w Zagłębiu Dąbrowskim i na Górnym Śląsku", a dwa lata później "Pszczelarze Województwa Śląskiego".


Pszczelarstwo jest dla Adama A. Wilczyńskiego pasją, którą odkrył w sobie wiele lat temu. Jej świadectwem jest będąca jego dumą pasieka. W 1984 roku A. A. Wilczyński wstąpił do Koła Pszczelarzy w Będzinie, gdzie ukończył podstawowy kurs pszczelarski. Od 1990 roku jest aktywnie działającym członkiem Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy w Czeladzi. Za wieloletnie zasługi dla pszczelarstwa został odznaczony w 1998 roku brązową i srebrną odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego, a w 2006 roku medalem ks. dra Jana Dzierżona za bezinteresowną działalność na rzecz pszczelarstwa.

Zorganizowane w będzińskiej bibliotece spotkanie to okazja do szerszego poznania zagadnień związanych z pszczelarstwem. To także sposobność do nabycia miodu "prosto z pasieki" oraz zapoznania się z ekspozycją "Marszałek Józef Piłsudski w pasiece" przygotowaną przez Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach oraz Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy w Czeladzi - współorganizatorów imprezy. ZAPRASZAMY - wstęp wolny.

dodano: 05.10.2009
Spełnienie w kręgu barwy i słowa

Irena Wiltosińska

Irena Wiltosińska znana jest w zagłębiowskim środowisku artystów nieprofesjonalnych ze szczególnej umiejętności posługiwania się słowem poetyckim i obrazem jako narzędziem komunikacji z otoczeniem, środkiem wyrazu emocji i prezentacji swojego światopoglądu. Jej malarstwo - podobnie jak uprawiana poezja, charakteryzuje się tajemniczością, nieprzeniknioną grozą zestawioną z bardzo kobiecymi i ciepłymi klimatami. To, co robi jest odbiciem jej osobowości, nastrojów, zainteresowań i przeżyć. Obraz jest dla mnie zapisem emocji i przemyśleń, jest częścią mojego istnienia.

więcej informacji

dodano: 05.10.2009
Odkryli swój WSZECHŚWIAT

Odkryj swój WSZECHŚWIAT

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zainspirowana ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych rok 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii postanowiła włączyć się w kalendarz wydarzeń popularyzujących i upowszechniających wiedzę astronomiczną. Inicjatywę wsparło Biuro Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Będzinie dzięki czemu projekt nabrał międzynarodowego charakteru. Do współpracy będzińska biblioteka zaprosiła także Planetarium Śląskie, które z zaangażowaniem w trosce o młodego człowieka, realizuje procesy i ścieżki dydaktyczno - edukacyjne upowszechniając wiedzę o wszechświecie.

więcej informacji

dodano: 01.10.2009
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 154

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.