przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

SUKCESY BIBLIOTEKI

nagrody

Nagroda Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy 2008

Nagroda Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy przyznawana jest przez Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Śląskiego. Wręczana od roku 2002 statuetka honoruje zasłużonego bibliotekarza za wybitne osiągnięcia w rozwoju czytelnictwa, promocji książki i biblioteki, za twórczą, inspirującą współpracę z różnymi organizacjami i instytucjami działającymi w środowisku, niekonwencjonalne metody pracy, a ponadto cieszącego się uznaniem i zaufaniem miejscowej społeczności. W tym roku Nagroda trafiła do rąk pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie Pani Beaty Wardęgi.

Więcej informacji

dodano: 09.07.2008
W świecie czarownic ...

czarownica

Czy Czarownice są po to, żeby się ich bać ??? No może czasem, ale tylko troszkę ... Czarownice są wszędzie: w sklepie, w kinie i urzędzie, w banku, barze i ... bibliotece ! Wśród nich nie brakuje zalotnic, złośnic, samolubnych zazdrośnic, grymaśnic i lubiących płatać psikusy śmieszek. O tym, że czarownice rozbawią i zadziwią przekonały się dzieci uczestniczące w wakacyjnym spotkaniu "W świecie czarownic" przygotowanym przez będzińską bibliotekę .

Więcej informacji

dodano: 07.07.2008
Z wizytą w KINIE

kino

Dziś, 3 lipca grupa dzieci uczestniczących w BIBLIOWAKACJACH wraz z bibliotekarzami wybrałą się do zaprzyjaźnionego kina NOWOŚĆ na film pt."Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".

Więcej informacji


dodano: 03.07.2008
DZIECIAKI !!!

wakacje

Lubicie Czytać? Macie wyobraźnię i chętnie sięgacie po kredki? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza WAS do wspólnej zabawy. "Rzadka zakładka" to konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Śląską w Katowicach w ramach cyklu imprez LITERACKIE FANABERIE RAZ JESZCZE.

Zadaniem konkursowym jest:

  • Wykonanie dowolną techniką (płaską!) ilustracji do książki ulubionego autora

Praca musi mieć formę zakładki o wymiarach 20cm x 5cm. Ilustracje można wykonać podczas wakacyjnych zajęć w będzińskiej bibliotece lub indywidualnie w domu. Ważne, by do 8 sierpnia prace opisane (imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy) zostały złożone w Oddziale dla dzieci. Każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 ilustrację. Prace konkursowe ocenione będą w 4 kategoriach wiekowych przez głównego organizatora konkursu - Bibliotekę Śląską. Finał będzie 27 września 2008r. w Rybniku. Podczas imprezy kończącej akcję Literackie Fanaberie raz jeszcze.

ZAPRASZAMY !!!

dodano: 03.07.2008
START !

wakacje

1 lipca w będzińskiej bibliotece inaugurowano BIBLIOWAKLACJE !!! Było głośno, radośnie i zdecydowanie wakacyjnie. Różnorodność przygotowanych zajęć z pewnością nie pozwoli dzieciom się nudzić. Niektórych już nęciły gry, komputerowe i filmy na DVD. Była jednak grupa, którą - ku radości organizatorów - trudno było oderwać od ... książek.


Więcej informacji

dodano: 02.07.2008
BIBLIO WAKACJE

wakacje

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie w okresie wakacji obok udostępniania zbiorów organizować będzie szereg imprez przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. Propozycja zajęć oferowanych w ramach BIBLIOWAKACJI jest niezwykle różnorodna: wystawy, konkursy , zajęcia literackie i plastyczne, maratony głośnego czytania , zabawy w teatr , wycieczki plenerowe, gry i zabawy zręcznościowe, wyjścia do muzeum. Wszystko po to, by każdego dnia rozbudzać dziecięcą fantazję i wyobraźnię, motywować dzieci do aktywności i kreatywności, wskazywać bogactwo form spędzania wolnego czasu , a przede wszystkim by wywołać dziecięcy uśmiech radości i zadowolenia.


Więcej informacji

dodano: 27.06.2008
CZAS NA CZYTANIE

czas na czytanie

Z badań dotyczących poziomu czytelnictwa w Polsce wynika, że czytamy coraz mniej. Z roku na rok maleje zainteresowanie czytaniem, a książki coraz rzadziej są tematem rozmów. Badania wskazują, że niemal 50% Polaków nie czyta nawet 1 książki w ciągu roku.


Więcej informacji

dodano: 23.06.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.