przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spóźniona przygoda z malarstwem ?

andrzej balcerczyk w mipbp w będzinie

W galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa malarstwa tyskiego artysty nieprofesjonalnego ANDRZEJA BALCARCZYKA. "Spóźniona przygoda z malarstwem" jest drugą indywidualną wystawą tego twórcy. Po raz pierwszy swoje obrazy zaprezentował podczas jubileuszu 55-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego, którego był wieloletnim dyrektorem. Pokazanie prac w szkolnej galerii Młodych Artystów, która powstała kiedyś z jego inicjatywy było dla niego wielkim wyróżnieniem.

Więcej informacji

dodano: 19.11.2008
UROCZYSTOŚC PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika Biblioteka Miejska Imprezy w Będzinie

Tradycją będzińskiej książnicy jest coroczne PASOWANIE na CZYTELNIKA najmłodszych użytkowników biblioteki. Uroczystość, wzorowana na zwyczaju Pasowania na Rycerza jest ważnym wydarzeniem w życiu instytucji. Organizowana od 23 lat promuje ideę czytania, książki, ich zalety i wartości.

Więcej informacji

dodano: 03.11.2008
Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

wojciech kuczok biblioteka będzin

22 października gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie był WOJCIECH KUCZOK, znany prozaik , poeta i krytyk filmowy, Laureat Paszportu Polityki (2003), Nagrody Literackiej NIKE (2004), zdobywca nagrody Krakowska Książka Miesiąca (marzec 2004). Spotkanie, zorganizowane w ramach działającego w bibliotece od stycznia 2007 roku Dyskusyjnego Klubu Książki zgromadziło wielu sympatyków twórczości pisarza.

Więcej informacji

dodano: 28.10.2008
Blogi, fora i komunikatory, czyli Nowe koncepcje pracy bibliotek zaprezentowane podczas IV FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZĄDOWYCH Powiatu Będzińskiego

Forum Bibliotekarzy Samorządowych Remigiusz Lis Agnieszka Koszowska Anna Janus

Rozwój technologii cyfrowych, szybko postępująca informatyzacja społeczeństwa mają duży wpływ na działalność współczesnych bibliotek. Problemy związane z codzienną pracą i funkcjonowaniem bibliotek, które dostosowując się do zmieniającego się społeczeństwa poszukują płaszczyzn sprzyjających wymianie poglądów, dzieleniu się doświadczeniami zawodowymi i zachęcających do współpracy. Inicjatywą sprzyjająca tym zadaniom jest organizowane od 4 lat w będzińskiej bibliotece FORUM BIBLIOTEKARZY. Tegoroczny zjazd poświęcony został "Nowym koncepcjom pracy bibliotek", ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania w bibliotekach nowoczesnych technologii komputerowych.

Więcej informacji

dodano: 28.10.2008
Kolejne roczniki "Materiałów Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego do nauki o regionie"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 17 października godz. 17,00 na promocję kolejnych dwóch roczników "Materiałów Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego do nauki o regionie". Artykuły zawarte w rocznikach ukazywały się na łamach "Wiadomości Zagłębia" w latach 2003-2005 w kolumnie "Klubu Kronikarzy im. Jana Przemszy - Zielińskiego". Ukazały się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Zapraszamy !

dodano: 15.10.2008
Koncert BIAŁORUSKI I

Stowarzyszenie Współpracy POLSKA - WSCHÓD Śląski Oddział Wojewódzki w Katowicach, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, Towarzystwo Przyjaciół Będzina oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Będzinie serdecznie zapraszają na

Koncert BIAŁORUSKI I

Koncert znanego w Europie białoruskiego zespołu TUTTI odbędzie się 13 października o 14,00 w będzińskiej bibliotece - ul. Piłsudskiego 39.

Zespół, założony w 1987 roku tworzą studenci klasy akordeonu akademii muzycznej z Mińska. W ich wykonaniu usłyszymy klasyczną muzykę europejską oraz współczesne utwory - w tym ludowe - opracowane na akordeon, gitarę i perkusję.

Zapraszamy !!! Wstęp wolny.

dodano: 10.10.2008
Dni pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II

Dni pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II

9 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie zorganizowano wykład poświęcony osobie Jana Pawła II. Na spotkanie z będzińskimi gimnazjalistami przyjechała Roksana Szczęch z Referatu Badań Naukowych Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, autorka książki "Aparat bezpieczeństwa wobec księży Kościoła rzymskokatolickiego diecezji przemyskiej w latach 1944-1954".

Wygłoszony wykład "Komuniści wobec Kardynała Karola Wojtyły" był próbą przedstawienia młodzieży rzeczywistych działań aparatu bezpieczeństwa PRL-u wobec kościoła, działań którym została poddana także osoba Karola Wojtyły.

Więcej informacji

dodano: 10.10.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.