przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

BIBLIOFERIE 2008

W okresie ferii zimowych w będzińskiej bibliotece czeka na dzieci wiele ciekawych zajęć. Z myślą o tych wszystkich, którzy pozostają w domach w oddziale dla dzieci oraz bibliotecznych filiach przygotowana została szeroka propozycja zabaw i konkursów. Zaplanowano spotkanie z poetą Władysławem Śliwoniem (16.01. - godz. 11,00) , w trakcie którego będzie można dowiedzieć się jaki jest przepis na wiersze, czy poetą się jest, czy tylko bywa i kto ilustruje książki. Będzie można kupić najnowszy tomik wierszy dla dzieci pt. "ZYGZAKI" i otrzymać imienną dedykację z autografem od autora. W okresie BIBLIOFERII organizowane będą konkursy plastyczno-literackie, zajęcia edukacyjne i kulinarne, turnieje gier planszowych i komputerowych, projekcje filmów. Codziennie w godzinach dopołudniowych oddziale dla dzieci odbywać się będą zajęcia artystyczno-plastyczne, w trakcie których wykonywane będą kukiełki do SZOPKI POLSKIEJ. Na autorów najlepszych prac czeka nagroda w postaci wycieczki do KRAKOWA (26.01.) oraz udział w przedstawieniu jasełkowym.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Pełen plan zajęć BIBLIOFERII dostępny w kalendarium.

Dodano: 17.01.2008
IV integracyjna zabawa w MZS Nr 1

10 stycznia pracownicy będzińskiej biblioteki gościli w MZS Nr 1 na zabawie integracyjnej. Inicjatorem zabawy z udziałem dzieci z Sarnowa oraz podopiecznych stowarzyszenia "Szansa" jest od lat klub Absolwenta oraz szkolny wolontariat. Tegoroczna zabawa odbyła się pod patronatem Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego - Krzysztofa Stachowicza.

Dodano: 16.01.2008
Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..."

Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..."

Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..." Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zainspirowana przypadającym w 2008 roku jubileuszem 650 - lecia nadania praw miejskich Będzinowi pragnie w sposób trwały wpisać się w kalendarz uroczystości przygotowanych z tej okazji. W tym celu Biblioteka przygotowała konkurs poetycki "650 ..." o zasięgu wojewódzkim.

Celem konkursu "650 ..." jest popularyzacja i promocja twórczości literackiej - zwłaszcza młodego pokolenia, "poetyckiego światoodczucia" i kultury żywego słowa, promowanie tych form aktywności , które służą bogactwu i pielęgnacji języka polskiego. Poprzez swoje działanie biblioteka pragnie wspierać postawy twórcze i wrażliwość w percepcji i kreowaniu świata, promować utalentowanych poetów i stworzyć płaszczyznę porozumienia i kontaktów z zawodowym ruchem literackim.

Założeniem organizatorów konkursu jest promocja Będzina jako miasta przyjaznego, z tradycjami i rozwijającym się życiem artystycznym, intelektualnym i literackim. Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..." ma charakter otwarty. Adresowany jest do młodzieży i dorosłych. Odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria - do 18 lat, kategoria II - powyżej 18 lat. W konkursie mogą wziąć udział twórcy nieprofesjonalni oraz zrzeszeni w Związku Literatów Polskich i Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich.

Będzińska biblioteka dotychczasową działalnością realizowaną w zakresie upowszechniania kultury, różnorodnością form służy niezmiennie kształtowaniu postaw i wyborów czytelniczych, propagowaniu sztuki słowa oraz pielęgnowaniu języka polskiego. Realizując wojewódzki konkurs poetycki "650 ..." pragnie stworzyć szanse startu młodym poetom oraz pozwolić na realizację ambicji intelektualnych dorosłym.

Regulamin konkursu dostępny w siedzibie biblioteki lub do pobrania nizej

Dodano: 09.01.2008
Wystawa malarstwa - "Spełnione marzenia"

Wystawa malarstwa - Spelnione marzenia

"Spełnione marzenia" to kolejna wystawa zorganizowana w galerii klubu "Pod Sową" którą Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zainaugurowała swoją działalność kulturalną w 2008 roku, roku szczególnym dla miasta, obchodów jego 650-lecia.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 07.01.2008
Wystawa malarstwa - "Spełnione marzenia"

Wystawa malarstwa - Spełnione marzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 4 stycznia do galerii klubu "Pod Sową" na wernisaż malarstwa Heleny Musiał. Wystawa "Spełnione marzenia" jest pierwszą indywidualną wystawą artystki, która uprawia malarstwo nieprofesjonalne. Eksponowane obrazy to głównie oleje i pastele prezentujące pejzaże i martwą naturę. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 17,00.

Wystawa "Spełnione marzenia" prezentowana będzie w galerii klubu "Pod Sową" do końca miesiąca w godzinach od 11,00-19,00. Wstęp wolny.

Dodano: 03.01.2008
SZOPKA POLSKA

SZOPKA POLSKA

SZOPKA POLSKA Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przystępuje do realizacji projektu SZOPKI POLSKIEJ, którą będzie można wykorzystać jako materiał dydaktyczno - wychowawczy.

ZAPRASZAMY nauczycieli do czynnego włączenia się w projektowanie i budowanie SZOPKI, która służyć będzie jako element scenografii w widowiskach lalkarskich i aktorskich.

Działania techniczno-plastyczne odbywać się będą codziennie w okresie od 7 do 11 stycznia w godzinach od 9,00 do 14,00 w BIBLIOTECE GŁÓWNEJ ul.Piłsudskiego 39 w oddziale dla dzieci i młodzieży. (Materiały zapewnia biblioteka)

Projekt budowy SZOPKI realizowany jest przy wsparciu Teatru Lalki i Aktora ARENA oraz Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji .

Informacje szczegółowe dotyczące projektu tel. 032-267-41 Dział Dokumentów Życia Społecznego

Dodano: 03.01.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.