przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Finał Akademii Historycznej

Finał Akademii Historycznej

W miniony czwartek - 27 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się ostanie spotkanie z cyklu AKADEMII HISTORYCZNEJ, której organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Będzina przy współpracy z Muzeum Zagłębia i klubem Absolwenta z MZS Nr 2 w Będzinie.

Więcej informacji

dodano: 2.12.2008
Promocja książki Bolesława Ciepieli

Promocja książki Bolesława Ciepieli

Dokumentowanie przeszłości górnictwa węglowego w tym przede wszystkim przedwcześnie zlikwidowanych śląskich i zagłębiowskich kopalń węgla jest niezmiernie ważne, zwłaszcza dziś, kiedy po latach restrukturyzacji górnictwa w Zagłębiu zlikwidowano większość kopalń. Tak Bolesław Ciepiela motywował wybór tematu swojej najnowszej inicjatywy wydawniczej pt. "Zagłębiowskie kopalnie węgla w czasopismach naukowo-technicznych", której promocja odbyła się 21 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Więcej informacji

dodano: 25.11.2008
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Problem możemy mieć także z wyobrażeniem sobie świata bez pluszowego przyjaciela misia. Z tego powodu co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Filii nr 1 będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci "W Stumilowym Lesie".

Więcej informacji

dodano: 24.11.2008
Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Książka dla każdego, Książka dla dzieci i Książka Audio - to motywy towarzyszące tegorocznym Śląskim Targom Książki, które odbywały się w dniach 14-16 listopada. W ramach imprezy zorganizowane zostały 5 Katowickie Prezentacje Biblioteczne, które podobnie jak w innych latach były dla bibliotek okazją do zaprezentowania swojej bogatej i różnorodnej działalności, wymiany doświadczeń zawodowych i spotkania z ludźmi książki: wydawcami, pisarzami i ilustratorami: Wandą Chotomską, Ewą Chotomską, Joanną Papuzińską, Idą Pierelotkin oraz rysownikiem Edwardem Lutczynem.

Wśród 20 zaproszonych do prezentacji bibliotek znalazła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która w imprezie wzięła udział po raz czwarty.

Więcej informacji

dodano: 24.11.2008
Bolesław Ciepiela - o kopalniach po raz ostatni

21 listopada 2008 roku o godz. 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się promocja najnowszej książki BOLESŁAWA CIEPIELI pt. "Zagłębiowskie kopalnie węgla w czasopismach naukowo-technicznych". Jest to piąta - i jak zastrzega sam autor - ostatnia jego publikacja dotycząca tej tematyki. Przedstawia historie wybranych, zlikwidowanych zagłębiowskich kopalń węgla w oparciu o publikacje, jakie ukazały się na łamach czasopism naukowo-technicznych.

Wcześniejsze książki Bolesława Ciepieli poświęcone kopalniom to wydana z okazji rocznicy stu siedemdziesięciu lat górnictwa w Grodźcu - "Kopalnia Węgla Kamiennego Grodziec" , "Najstarsze i ostatnie kopalnie węgla w Zagłębiu Dąbrowskim", "O kopalniach węgla. Zagłębiowskie górnicze spotkania po latach pracy" i "Zlikwidowane zagłębiowskie kopalnie węgla w fotografii".

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w cenie 20,00, zrobić pamiątkowe zdjęcie i wysłuchać górniczych melodii w wykonaniu Mieczysława Horzeli.
Oblicza Będzina

Oblicza Będzina

Niezwykłe, tajemnicze i niespotykane oblicze Będzina można obejrzeć na zdjęciach Krzysztofa Michalskiego prezentowanych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Więcej informacji

dodano: 19.11.2008
Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

13 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Obchodzony od 1946 roku, w rocznicę urodzin Valentina Haueya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych służy przybliżeniu społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz słabowidzących.

Więcej informacji

dodano: 19.11.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.