przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wykład Naukowy

Wernisaż

7 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się wykład prof. dr hab. Anny Węgrzyniak z Uniwersytetu Śląskiego pt. "Hermeneutyczne czytanie wiersza Potwór Pana Cogito Zbigniewa Herberta".

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 11.02.2008
Wernisaż "Opowieści malarza"

Wernisaż

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie dnia 01.02.2008 o godz. 17:00 odbył się wernisaż rysunku i malarstwa KRZYSZTOFA ZIĘCIKA "OPOWIEŚCI MALARZA".

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 08.02.2008
"Opowieści malarza" - wystawa prac Krzysztofa Zięcika

Krakow

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 1 lutego na wernisaż rysunku i malarstwa KRZYSZTOFA ZIĘCIKA. "OPOWIEŚCI MALARZA" to kolejna w dorobku artysty próba zaprezentowania swojego spojrzenia na świat , własnych spostrzeżeń i przemyśleń. Wystawę tworzą rysunki wykonane piórkiem oraz kilkanaście pasteli. Każdą z prezentowanych prac artysta zilustrował poetycko.

Krzysztof Zięcik pochodzi z Czeladzi. Jest laureatem Nagrody Miasta Czeladzi (2007 r.) . Członek Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Uprawia malarstwo olejne, pastele, rysunek piórkiem i węglem. Jest laureatem pierwszej nagrody w konkursie "Pejzaż Zagłębiowski" organizowany w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej. Swoje prace chętnie przeznacza na aukcje charytatywne. Poza pasją malarską interesuje się muzyką i poezją. Od jakiegoś czasu sam pisze wiersze.

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Opowieści malarza" 1 lutego o godz. 17,00 do galerii klubu "Pod Sową". Wernisaż wystawy połączony będzie z wieczorkiem poetyckim Krzysztofa Zięcika. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Łukasz Trepka z Olkusza , absolwent szkoły muzycznej I °.

Dodano: 29.01.2008
Wykład Naukowy

7 lutego o godz. 12,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się wykład prof. dr hab. Anny Węgrzyniak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pt. "Hermeneutyczne czytanie wiersza Powrót Pana Cogito Zbigniewa Herberta" . Wykład adresowany jest do nauczycieli języka polskiego oraz zainteresowanych tematem grup młodzieży. Na wykład zapraszają organizatorzy: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Doradca Metodyczny Języka Polskiego Szkół Miasta i Powiatu Będzińskiego .

Dodano: 29.01.2008
FINAŁ FERII na KRAKOWSKIM RYNKU

Krakow

W minioną sobotę 26 stycznia ponad 45 osobowa grupa dzieci z Będzina zakończyła ferie zimowe na Krakowskim Rynku. Inicjatorom wyjazdu - będzińskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej- zależało, by dzieci które ferie zimowe spędzały w domach miały możliwość chociaż jednodniowego wyjazdu . Miejsce wycieczki zostało wybrane nieprzypadkowo. Kraków jako miasto spotkań różnych kultur, gród , który pieczołowicie strzeże pozostawionych przez wieki pamiątek fascynuje od zawsze niepowtarzalną atmosferą. A taką organizatorzy chcieli zapewnić uczestnikom wycieczki.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 28.01.2008
Szkolenie

Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..."

24 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się szkolenie z zakresu tworzenia projektów i praktycznego omówienia wniosków grantowych.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 26.01.2008
Dyskusyjny Klub Książki

Wojewódzki konkurs poetycki "650 ..."

23 stycznia odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Powieść , o której tym razem dyskutowali klubowicze to historia, o tym jak traci się złudzenia. I o tym jak łatwo wszystko może się rozsypać w drobny mak. "Piąte dziecko" wybitnej brytyjskiej pisarki, laureatki ubiegłorocznej literackiej Nagrody Nobla Doris Lessing jest książką pretekstem do głębokiej refleksji nad miłością macierzyńską, granicami ludzkiej wolności i współczucia dla odmienności "innych".

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 25.01.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.