przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

DROGA ... do sztuki

wystawa

Fiodor Dostojewski powiedział, że pierwszą zasadą sztuki jest wolność inspiracji i wolność twórczości. Tą zasadą w swojej malarskiej drodze kieruje się z pewnością przedstawicielka młodego pokolenia artystów MAŁGORZATA GAWRNONEK , której prace można oglądać w galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 07.04.2008
Byliśmy

forum

3 kwietnia br. w Rybniku odbyło się IV Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - oddział w Rybniku oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM w Rybniku.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 05.04.2008
"DROGA" - kolejna wystawa w bibliotece

wystawa

4 kwietnia o godz. 17,00 w galerii Klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się wernisaż wystawy Małgorzaty Gawronek pt. "DROGA". Ekspozycja obejmie około 30 prac - rysunków i malarstwa akrylowego i pasteli.

Małgorzata Gawronek jest studentką wydziału ceramiki i szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest laureatką II miejsca Międzynarodowego Festiwalu Rysunku w Zabrzu (2006). Jej prace pokazywane były na wystawach pokonkursowych m.in. w Czeladzi, Katowicach i Tychach. Eksponowana w będzińskiej bibliotece wystawa "DROGA" jest jej pierwszą indywidualną wystawą. Prezentowana będzie przez cały kwiecień w godz. 11,00 do 19,00.

Dodano: 01.04.2008
Agencja czytelnicza w bibliotece.

andersen

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wykorzystując zainteresowanie jakim cieszą się wprowadzone z początkiem roku nowe usługi biblioteczne - tzw. "książka na telefon" oraz "książka czytana" postanowiła podjąć odważne wyzwanie i z dniem 1 kwietnia uruchamia "agencję czytelniczą". Ta innowacyjna usługa skierowana jest do wszystkich zabieganych - maturzystów, studentów , osób dokształcających się, które ze względu na aktywny tryb życia nie mają czasu sięgnąć po książkę , a trudno im zrezygnować z kontaktu z pięknem literatury.

W "agencji czytelniczej" będzie można przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej wysłuchać fragmentów wskazanej przez siebie lektury lub zaproponowanej przez bibliotekarza. Termin, czas trwania oraz rodzaj preferowanej literatury można ustalić wcześniej z bibliotekarzem w bibliotece. Stali klienci będą mieli przywilej wyboru bibliotekarza - lektora. Usługi "agencji czytelniczej" są nieodpłatne, dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 19,00-22,00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do siedziby biblioteki - ul. Piłsudskiego 39.

ŻART PRIMA APRILISOWY !!!

Dodano: 01.04.2008
Nocne ksiąg poznawanie - Relacja z imprezy

andersen

W piątkowe popołudnie 28 marca wróżki, czarodzieje, elfy, królewny i księżniczki, dzielni żołnierze i urocze Calineczki wspólnie z bibliotekarzami będzińskiej książnicy rozpoczęli obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, który od lat obchodzony jest 2 kwietnia. Data nie została wybrana przypadkowo. Wiążę się z osobą największego baśniopisarza dziecięcego Hansa Christiana Andersena , który urodził się 2 kwietnia 1805 roku. Dla uczczenia osoby pisarza i jego twórczości Międzynarodowe Kuratorium do Spraw Książek dla Dzieci (IBBY) w 1967 roku wyznaczyło 2 kwietnia dniem obchodów Światowego Dnia Książki Dziecięcej.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 31.03.2008
Laureaci etapu miejskiego konkursu recytatorskiego

konkurs

26 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się podsumowanie eliminacji miejskich VIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów Rybnik 2008.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 30.03.2008
Poznać odcienie baśni Andersena

andersen

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowuje się do wydarzenia kulturalnego jakim od kilku lat jest "NOC z ANDERSENEM". Impreza ma charakter międzynarodowy i jest organizowana dla uczczenia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wszystkich młodych entuzjastów książek czeka dobra zabawa, w trakcie której będzie można podjąć wyzwanie i odkrywać na nowo różne "odcienie" baśni Andersena. Honorowy Patronat nad tegorocznymi uroczystościami "Nocy z Andersenem" objął Prezydent Miasta Radosław Baran i Starosta Powiatu Będzińskiego Adam Lazar.

"Noc z Andersenem" organizowana jest przez Oddział dla Dzieci będzińskiej biblioteki po raz 6. Dotychczas z tej formy zabawy skorzystało prawie 300 najmłodszych czytelników biblioteki. Celem imprezy przygotowywanej w ramach obchodów Światowego Dnia Książki Dziecięcej jest aktywizacja twórcza dzieci, promowanie systematycznego czytania i zwiększenie zainteresowania książką i biblioteką. Dodatkową atrakcją nocnej zabawy jest możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych krajów podczas konferencji internetowej . Będzie z kim wymieniać informacje, bo w tym roku chęć udziału w imprezie wyraziło 620 bibliotek z Czech, Słowacji, Węgier i oczywiście Polski.

Tegoroczna "Noc z Andersenem" organizowana jest z 28/29 marca. Do zabawy zgłosiło się już 50 dzieci w wieku 8-9 lat, na które czekają liczne niespodzianki, konkursy, quizy, pokaz mody baśniowej, królewski bal przebierańców. Nie zabraknie głośnego czytania baśni Andersena w wykonaniu zaproszonych GOŚCI HONOROWYCH . Tegoroczny jubileusz Będzina stwarza możliwość zaproszenia do biblioteki Pana ANDERSENA. Dzieci będą miały możliwość zaprezentowania i opisania Andersenowi najciekawszych miejsc królewskiego miasta Będzina. Powstała w trakcie zabawy książeczka przekazana zostanie na ręce Prezydenta Miasta oraz wysłana do Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Dodano: 21.03.2008
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 153

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.