przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Bo z dziewczynami ..." - koncert Warsztatów Terapii Zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 29 maja o godz. 16.00 na koncert "Bo z dziewczynami ..." Warsztatów Terapii Zajęciowej z Będzina działających przy Stowarzyszeniu "BĄDŹ z NAMI" .

Koncert jest kolejnym występem artystycznym uczestników warsztatów w będzińskiej bibliotece ukazującym ich wrażliwość, wielki entuzjazm z jakim podchodzą do stawianych im wyzwań, ich radość i otwartość na drugiego człowieka. Ten występ ma też być świadectwem akceptacji i życzliwości dla środowiska osób niepełnosprawnych.

W trakcie koncertu będzie możliwość nabycia prac wykonanych przez uczestników WTZ.

Wstęp wolny - ZAPRASZAMY !!!

Dodano: 21.05.2007
Spotkanie sentymentalne z Januszem OSIŃSKIM

Janusz Osiński w bibliotece w będzinie

28 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza wszystkich zainteresowanych regionem Zagłębia Dąbrowskiego na spotkanie z JANUSZEM OSIŃSKIM - wieloletnim animatorem sosnowieckiego życia kulturalnego, autorem książek: "Całą gębą, czyli rzecz o cyganerii sosnowieckiej", "4 razy całą gębą", i "Ludzie kultury i sportu. Sosnowiec 1954-2005". Życiową pasją J. Osińskiego jest - jak sam przyznaje - działalność estradowa oraz sport (pływał m.in. na transatlantyku "Batory").

Spotkanie z Januszem OSIŃSKIM pt. "Gawęda - ludzie kultury i sportu w Zagłębiu Dąbrowskim" odbędzie się 28 maja o godz. 16.00 w Filii Nr 9 Podłosie 4 (tel. 032-267-23-47)

ZAPRASZAMY !!!

Dodano: 21.05.2007
Poezja jest miłością, a miłość poezją

Poezja jest miłością, a miłość poezją

25 maja o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie autorskie Wandy Haliny Kusztyb i Janusza Pulkowskiego - wieloletnich członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

"Poezja jest miłością, a miłość poezją" jest kolejnym wspólnym spotkaniem poetów promującym ich twórczość. W dorobku literackim Wandy Kusztyb i Janusza Pulkowskiego obok wierszy znajdują się opowiadania i bajki adresowane do dzieci.

ZAPRASZAMY - wstęp wolny !

Dodano: 21.05.2007
Wykład "Nasze obchodzenie się z lękami i z agresją"

14 maja o godz. 17,.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się wykład Antona Kimpflera z Freibuga (Niemcy) pt. "Nasze obchodzenie się z lękami i z agresją. Pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych"

Organizatorem wykładu jest Koło Śląsko-Dąbrowskie Towarzystwa Antropozoficznego w Polsce oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie.

Zapraszamy !!!

Dodano: 10.05.2007
Konkurs plastyczny pt. "Biblioteka Mojego Wieku"

Konkurs plastyczny  pt. Biblioteka Mojego Wieku

7 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "BIBLIOTEKA MOJEGO WIEKU". Celem konkursu adresowanego do dzieci było zaprojektowanie dowolną techniką plakatu, który ukazywałby dziecięce wyobrażenia o nowoczesnej bibliotece XXI wieku.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 07.05.2007
"Biblioteka Mojego Wieku" - IV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Maj jest miesiącem, który od lat łączony jest z książką i upowszechnianiem czytelnictwa. W tym czasie podejmowanych jest wiele działań mających popularyzować i wspierać te idee. Szczególnie aktywne na tym polu były zawsze i są nadal biblioteki. 4 lata temu Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zainicjowało więc akcję pt. TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Pomysł przyjęty przez środowisko bibliotekarskie ma obecnie zasięg ogólnopolski. Zyskał również wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który corocznie obejmuje akcję patronatem honorowym.

Tegoroczny TYDZIEŃ BIBLIOTEK obchodzony jest hasłem "Biblioteka MOJEGO wieku". W tysiącach bibliotek w całej Polsce w dniach od 7 do 13 maja organizowanych będzie wiele imprez kulturalnych, spotkań, konkursów czytelniczych, konferencji. Wszystko po to by kreując swego rodzaju modę na czytanie ukazać rangę biblioteki, jako instytucji podejmującej i realizującej współczesne wyzwania, promującej nowoczesne formy informacji, oddziałującej na społeczność lokalną, jej życie umysłowe i kulturalne. "Biblioteka MOJEGO WIEKU" jest bowiem dla wszystkich szanujących książkę i jej współczesne atrybuty, nie różnicuje generacji, nie dzieli pokoleń.

Z myślą o wszystkich użytkownikach Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała w Tygodniu Bibliotek kilka imprez kulturalnych.

7 maja o godz. 11.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci pt. "Biblioteka mojego wieku". Po południu odbędzie się spotkanie z czytelnikami biblioteki, którym w dowód uznania dla ich czytelniczej pasji zostaną wręczone laury "SUPER CZYTACZA". Uroczystość organizowana jest przez bibliotekę po raz 3 i cieszy się coraz większym zainteresowaniem czytelników. Specjalnie dla gości zagra powstała w Będzinie w 1995 r. grupa The Stage. Zespół słynie z muzyki , która skupia się na emocjach i tworzeniu swego rodzaju empatii emocjonalnej. Muzycy zespołu mają na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak m.in. Mietek Szcześniak, Ewa Bem, Józef Skrzek, Arek Skolik. 8 maja o godz. 17.00 w galerii klubu "Pod Sową" odbędzie się otwarcie wystawy prac będzińskiego artysty nieprofesjonalnego ZBIGNIEWA KRASONIA pt. "Malarstwo". W kręgu jego zainteresowań znajdują się pejzaże - głównie ogrody, architektura, zwłaszcza sakralna oraz portrety. 9 maja o godz. 10,00 dzieci będą mogły uczestniczyć w "Turnieju wiedzy o bibliotece", a o godzinie 12.30 gościem biblioteki będzie autorka poezji dziecięcej AGNIESZKA FRĄCZEK. W kolejnym dniu 10 maja o godz. 11.00 biblioteka organizuje wykład Grzegorza Pieńkowskiego - "Będzin - miasto z okruchów". Przez wszystkie dni Tygodnia Bibliotek odbywać się będą w godzinach rannych warsztaty dla gimnazjalistów - "Biblioteki naszego wieku". Do dyspozycji czytelników oddane będą także wystawy "Od bibliotek starożytnych po współczesne" (górny hol) oraz wystawa fotografii "Dziecko 2006" wypożyczona ze zbiorów Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii z Poznania. Przez cały maj prowadzony będzie także kiermasz taniej książki.

Dodano: 07.05.2007
Wykład pt. "Prawo i bezprawie cenzury w PRL"

Andrzej Sznajder w bibliotece w Będzinie

17 kwietnia br Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zorganizowała kolejny wykład naukowy adresowany do młodzieży szkolnej. Tym razem spotkanie dotyczyło cenzury PRL. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież II LO im. St. Wyspiańskiego wysłuchała wykładu pt. "Prawo i bezprawie cenzury w PRL".

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 18.04.2007
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  13  14  15  » 

Ilość aktualności w bazie: 103

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.