przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Promocja książki

20 listopada o godz. 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się promocja słownika biograficznego "SYLWETKI ZAGŁĘBIAKÓW. Ludzie węgla, nauki, kultury, samorządowcy i przedsiębiorcy" wydanego pod redakcją Bolesława Ciepieli przez Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział w Będzinie.

Publikacja zawiera 189 biogramów ludzi związanych z regionem Zagłębia. Różnorodność zaprezentowanych sylwetek przedstawicieli różnych środowisk i grup zawodowych posiadających różne wykształcenie i miejsca pracy, stanowi rozległy obraz zagłębiowskich dokonań.

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Miorosław Ponczek oraz mgr Irena Imiołek. Oprawę artystyczną spotkania przygotował zespół wokalny z Ośrodka Kultury w Będzinie pod kier. Lidii Ściwiarskiej. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki. Zapraszamy !!!

Dodano: 12.11.2007
Maluje nitką jak pędzlem

Gobeliny Haftowane Teresa Orłowska

9 listopada w galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyło się otwarcie wystawy "Gobeliny haftowane". Prezentowane są na niej prace Teresy Orłowskiej.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 13.11.2007
Wystawa fotografii klubu studenckiego ETHIOPUS

Wystawa fotografii klubu studenckiego ETHIOPUS

W holu dolnym biblioteki prezentowana jest wystawa fotografii "Krótka acz chwalebna historya przesławnego klubu studenckiego ETHIOPUS".

W podróż sentymentalną zapraszają organizatorzy ekspozycji - Towarzystwo Przyjaciół Będzina oraz Fan Club Hinko Ethiopus. Wystawa prezentowana będzie do końca listopada w godz. 10,00-19,00. Zapraszamy!

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 12.11.2007
Otwarcie wystawy TERESY ORŁOWSKIEJ

Galeria klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprasza na otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem eksponowane będą haftowane gobeliny autorstwa TERESY ORŁOWSKIEJ. To kolejna - a druga w będzińskiej bibliotece - wystawa zorganizowana w ciągu kilkuletniej przygody artystki z haftem. Dotychczas prace Teresy Orłowskiej mogli podziwiać mieszkańcy Czeladzi, Sosnowca, Będzina, Katowic i Dąbrowy Górniczej. Jej haftowane gobeliny znalazły także uznanie za granicą. Wiele z nich znajduje się w prywatnych kolekcjach w Niemczech, Austrii, Bułgarii i Finlandii.

Otwarcie wystawy "Gobeliny haftowane" odbędzie się 9 listopada o godz. 17,00 w będzińskiej bibliotece. W trakcie spotkania będzie można nie tylko podziwiać prace Teresy Orłowskiej, ale także zapoznać się z jej twórczością poetycką. Artystka bowiem od kilku lat pisze wiersze o sprawach, które ją poruszają.

Wystawę prac Teresy Orłowskiej będzie można obejrzeć do końca miesiąca .

Zapraszamy !!!

Dodano: 7.11.2007
Spotkanie z Dariuszem Rekoszem

dariusz rekosz w mipbp będzin

5 listopada przypadają obchody Światowego Dnia postaci z BAJEK. W będzińskiej książnicy wykorzystano ten dzień do zainaugurowania działalności KLUBU Moli KSIĄZKOWYCH. Z tej okazji zorganizowano spotkanie z pisarzem literatury dziecięcej i młodzieżowej DARIUSZEM REKOSZEM - autorem debiutującym, którego książki ukazały się na ladach księgarskich i bibliotecznych półkach dopiero niedawno.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 7.11.2007
Spotkanie z DARIUSZEM REKOSZEM

3 FORUM BIBLIOTEKARZY

Na co dzień nie wyróżniają się niczym szczególnym - ściągają na klasówkach, odpowiadają przy tablicy, po lekcjach spotykają się z kumplami. Jednak drzemie w nich niesamowita smykałka do rozwiązywania wszelkich detektywistycznych zagadek. Jeśli masz 10-11 lat chcesz dowiedzieć się więcej o przygodach niesamowitych przygodach zwariowanych przyjaciół przyjdź do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na spotkanie z DARIUSZEM REKOSZEM autorem książek dla dzieci z serii "Przygody Morsa , Pinkyego i ...". Spotkanie inauguruje działalność Klubu Moli Książkowych i odbędzie się 5 listopada 2007 r. o godz. 10.00 w będzińskiej bibliotece - ul. Piłsudskiego 39

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książek w cenie 20 zł.
Zapraszamy !!!

Dariusz Rekosz urodził się w Sosnowcu w 1970 roku. Obecnie mieszka w Dąbrowie Górniczej. Z wykształcenia wysokiej klasy informatyk, ekonomista oraz specjalista ds. turystyki krajowej i zagranicznej posiada dwa międzynarodowe tytuły specjalistyczne - w tym jeden sygnowany przez Billa Gatesa. Jest członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY.

Kiedy był w wieku swoich książkowych bohaterów grał w hokeja na lodzie, ale jego prawdziwą pasją jest piłka nożna i turystyka górska.

Seria książek pt. "Mors, Pinky i ..." jest jego debiutem. W roku 2007 nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się pierwsze trzy tomy serii. Ilustracje do nich wykonał sam Bohdan Butenko.

Dodano: 30.10.2007
Promocja roczników "Materiały Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego do nauki o regioni"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział w Będzinie zapraszają 23 października 2007 r. o godz. 17.00 na promocję roczników "Materiały Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego do nauki o regioni".

"Materiały ..." rocznik nr 2 i nr 3 zawierają kilkadziesiąt tekstów , które ukazały się na łamach tygodnika "Wiadomości Zagłębia" w latach 2001-2002 w kolumnie Klub Kronikarzy im. Jana Przemszy-Zielińskiego. Wydane w maju br. książki są kontynuacją materiałów, które opublikowano w 2006 roku. Inicjatorem wydawnictw i jednocześnie redaktorem technicznym jest autor kilkunastu książek o regionie Bolesław Ciepiela i Jan Kmiotek.

Roczniki udało się wydać dzięki wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Stanowią cenne źródło dokumentujące historię ziemi zagłębiowskiej, wspierające szkołę i poszerzające wiedzę o regionie.

W trakcie spotkania w MiPBP w Będzinie będzie możliwość zakupienia książek w cenie 15,00 każdy rocznik.

Dodano: 19.10.2007
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  » 

Ilość aktualności w bazie: 103

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.