przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wystawa Marzeny Rojek pt. "Obok mnie i poza mną"

Wystawa Marzeny Rojek pt.

W miniony piątek 7 grudnia w galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie otwarta została wystawa prac Marzeny Rojek pt. "Obok mnie i poza mną". Na ekspozycję składają się zarówno prace z wcześniejszej twórczości akademickiej jak i z ostatniego okresu twórczej pracy.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 10.12.2007
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie - szkolenie

Narodowe Centrum Kultury w Warszawie - szkolenie

W dniach od 4 do 6 grudnia główna księgowa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Szkolenie adresowane dla pracowników księgowości instytucji kultury organizowane było w Ośrodku Szkoleniowym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Jadwisinie. Szkolenie dotyczyło zamknięcia roku i sporządzania sprawozdań finansowych za rok 2007 zgodnie z ustawą o rachunkowości. Szkolenie prowadził Waldemar Król - Biegły Rewident

Dodano: 10.12.2007
Książka zamiast kwiatka

Książka zamiast kwiatka

Księgozbiór Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wzbogacił się w ostatnim czasie o kilkanaście nowiutkich książek za sprawą Anny i Wojtka Kiełbasów. Pani Ania i Pan Wojtek są świeżo upieczonym małżeństwem. Z okazji ślubu postanowili zrobić coś oryginalnego, co zostawi ślad po szczęśliwym dniu i będzie służyć innym ludziom. Przyłączyli się więc do akcji "KSIĄŻKA ZAMIAST KWIATKA" propagowanej przez fundację ABCXXI. Poprosili gości weselnych o to, by zamiast bukietów kwiatów zakupili książki wybrane ze "Złotej listy książek". Dzięki gościom małżeństwo Kiełbasów mogło przekazać będzińskiej bibliotece 25 książek, głównie wydawnictw dla dzieci i młodzieży. Wszystkie książki przekazane przez Młodą parę są opatrzone informacją "Książka podarowana przez gości weselnych Ani i Wojtka Kiełbasów". Akcja "Książka zamiast kwiatka" jest jednym z przedsięwzięć fundacji ABCXXI , które wspiera społeczną kampanię "Cała Polska czyta dzieciom". Jego zadaniem jest m.in. uświadomienie ludziom, że każdy może mieć wkład w odbudowę kultury czytelniczej, fundując przynajmniej jedną książkę wybranej bibliotece.

Dotychczas dzięki akcji "Książka zamiast kwiatka" ufundowanych zostało i przekazanych do bibliotek w całej Polsce 5993 wydawnictwa książkowe. To dużo, ale lista oczekiwanych przez biblioteki książek zawiera jeszcze 145 774 tytuły.

Dziękujemy Pani Ani i Panu Wojtkowi za bardzo miły prezent jaki sprawili bibliotece i jej młodym czytelnikom. Gratulujemy i życzymy samych słonecznych i pogodnych dni. Młodej Parze gratulujemy i życzymy miłości trwałej jak słowa w księgach zapisane.

Akcja "książka zamiast kwiatka" trwa nadal. Zachęcamy do uczczenia swojego dnia ślubu oryginalną pamiątką. Każda książka podarowana Parze Młodej zamiast kwiatów i przekazana do biblioteki to maleńki wkład w rozczytanie młodego pokolenia. Więcej informacji o akcji na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl

Dodano: 10.12.2007
Marzena Rojek: "Obok mnie i poza mną"

Marzena Rojek:  „Obok mnie i poza mną”

W najbliższy piątek 7 grudnia o godz. 17,00 w galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zostanie otworzona wystawa prac Marzeny Rojek pt. "Obok mnie i poza mną". Marzena Rojek - młoda i utalentowana mieszkanka Będzina , studentka IV roku Wydziału Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tegoroczna stypendystka Starostwa Powiatowego oraz stypendium zagranicznego Socrates/Erazmus ( 2007 Czech- Liberec) . Pasjonatka podróży, szkła, biżuterii i mody. Na swoim koncie ma 7 indywidualnych wystaw prezentujących jej malarstwo, rysunek i szkło. Wystawa "Obok mnie i poza mną" jest trzecią ekspozycją prac Marzeny Rojek w będzińskiej bibliotece. To własna droga poszukiwań rozwiązań trudnych i odległych , a jednocześnie osobistych tematów. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia. Zapraszamy !!!

Dodano: 03.12.2007
Mikołajowy zawrót głowy

Mikołajowy zawrót głowy

Mikołajowy zawrót głowy czekał na wszystkich, którzy 5 grudnia po południu pojawili się w będzińskiej bibliotece. Tradycją biblioteki stało się bowiem rganizowanie spotkania dzieci z MIKOŁAJEM. Jeszcze nigdy dobrotliwy święty nie zawiódł dzieci. I w tym roku przyjął zaproszenie.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 07.12.2007
POLECAMY !!

ZYGZAKI. Wiersze dla dzieci

Ukazała się raptem kilka dni temu. Świeżutka i pachnąca drukarską farbą trafiła do zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie . "ZYGZAKI. Wiersze dla dzieci" to najnowsza książka będzińskiego poety Władysława Śliwonia adresowana do najmłodszych czytelników.

Dynamizm i rytmiczność wierszy powoduje , że czyta się je jednym tchem. W pastelowych barwach ilustracji Danuty Skałczyńskiej autor maluje poetyckie obrazy jesieni i zimy z opustoszałym gniazdem bocianim, prezentuje losy zgubionej końskiej podkowy i zachwala pachnące chlebki słodowe. Z tomiku młody czytelnik może dowiedzieć się , kiedy idzie spać jaskółka i dlaczego kaligrafia jest "perełką w koronie".

Władysław Śliwoń jest autorem kilku książek dla dzieci. W ubiegłym roku zrobił dzieciakom mikołajowy prezent i wydał książkę "Rycerz Benda". Inne jego książki to ; "Zamkowe bajanie", "Diabeł Boruta" i "Dorotka".

"Śnieg się skrzy w słońcu,

Mróz kałuże ścina,

Ziemia puchem przykryta

No i dalej zima!"


Wł. Śliwoń "ZYGZAKI"


Dodano: 07.12.2007
Andrzejkowy wieczór wróżb i czarów

Andrzejkowy wieczór wróżb i czarów

Stare polskie przysłowie mówi, że "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i dobrej zabawy.

Więcej informacji w dziale Imprezy

Dodano: 04.12.2007
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  » 

Ilość aktualności w bazie: 103

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.