przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Trochę Paryża ... w Będzinie

W galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie można poczuć francuskie klimaty. Wszystko za sprawą wystawy fotografii Gregorego Michenaud - Francuza, który 5 lat temu odnalazł swoje miejsce na ziemi ... w Polsce. Miastem, które go zafascynowało - i nadal fascynuje - jest Kraków. Tu na co dzień mieszka. Tu powstają jego zdjęcia. Stamtąd przyjechał do Będzina.

Więcej informacji w dziale Imprezy.
2006-02-09


Jan Bytnar - człowiek ziemi polskiej

"Jan Bytnar - człowiek ziemi polskiej" to wystawa przygotowana przez 97 ZDH "Biali" z Będzina. Prezentowana w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie (górny hol) ekspozycja poświęcona jest życiu i działalności harcerskiej Jana Bytnara - Rudego z Szarych Szeregów.

Więcej informacji w dziale Imprezy.
2006-02-09


Metody i formy pracy z najmłodszym czytelnikiem...

W styczniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się pierwsza część warsztatów przygotowanych z myślą o pracownikach bibliotek samorządowych powiatu będzińskiego. W sumie 18 bibliotekarzy z bibliotek w Będzinie, Czeladzi, Psar, Mierzęcic i Siewierza mogło wymienić się swym doświadczeniem i wiedzą na temat: "Metody i formy pracy z najmłodszym czytelnikiem jako element kreowania wizerunku biblioteki, upowszechniania wiedzy, książki i czytelnictwa".

Więcej informacji w dziale Imprezy.
2006-02-09


Wernisaż wystawy GREGOREGO MICHENAUD

Serdecznie zapraszamy do galerii "Klubu pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na wernisaż wystawy "Un certain regard" GREGOREGO MICHENAUD 3 lutego o godz. 17.00.

Będzin jest kolejnym po Paryżu, Bejrucie i Krakowie miastem, którego mieszkańcy mogą poznać fotografie Gregorego Michenaud - Francuza o polskich korzeniach.

Prezentowane prace są w głównej mierze poświęcone Polsce, choć można wśród nich zobaczyć wcześniejsze zdjęcia z Paryża i Bejrutu. Fotografie powstały w ciągu 5 ostatnich lat. W centrum zainteresowania autora pozostaje człowiek, sytuacje zastane i podpatrzone. Wszystko co zauważy i uzna za ciekawe i warte opowiedzenie stara się utrwalić za pomocą aparatu fotograficznego.

2006-02-1


Wykład prof. dra hab. Włodzimierza Wójcika

25 stycznia o godz. 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się wykład prof. dra hab. Włodzimierza Wójcika "Nasz Wielki Współczesny - Tadeusz Różewicz", na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wykład został przygotowany w 6 rocznicę przyznania tytułu doktora Honoris Causa Tadeuszowi Różewiczowi przez władze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Promotorem doktoratu był właśnie Prof. Włodzimierz Wójcik.

Prof. Włodzimierz Wójcik - historyk literatury, krytyk i edytor, pracownik naukowy UJ i UŚ w Katowicach. Twórca i kierownik Zakładu Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej UŚ. Zainteresowania badawcze skupia na literaturze polskiej XX w. powstającej w kraju i na obczyźnie. Ważne miejsce zajmuje w nich opis mitów literackich oraz związków literatury z polityką.

2006-01-12


Spotkanie z BODO GORUSEM

20 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece odbędzie się żeglarskie spotkanie z BODO GORUSEM - komandorem Górniczego Turystycznego Klubu Żeglarskiego "GWAREK" w Zabrzu. Przedmiotem spotkania będzie rejs "Panoramą na Horn i Antarktydę", który odbył się w dniach 4.12.2004 r. - 03.01.2005 r.

Miłośników morskich przygód serdecznie zapraszamy !!! na relację uczestnika rejsu - sternika morskiego BODO Gorusa z wyprawy opłynięcia Ameryki Południowej z uwzględnieniem : *Kanału Panamskiego *Przylądka Horn *Cieśniny Drake'a *Antarktydy - i wyspy Króla Jerzego, gdzie mieści się polska stacja naukowa im. Arctowskiego.

2006-01-11


Wystawa żeglarska

Wystawa żeglarska w MiPBP Będzin

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników modelarstwa na uroczystość otwarcia wystawy ŻEGLARSKIEJ dnia 6 stycznia o godz. 17.00.

Ekspozycja obejmie ponad 30 modeli łodzi, statków, okrętów i żaglowców wykonanych z materiałów kartonowych i plastików. Prezentowane modele zostały wykonane w domowym zaciszu przez pasjonatów, niezależnych modelarzy w osobach Dariusza Michno z Będzina, Andrzeja Nowaka z Grodźca oraz Mirosława Kuziora z Dąbrowy Górniczej. Interesująco zapowiada się prezentacja kolekcji żaglowców historycznych Janusza Witka z Bobrownik na którą składają się m.in. trzy XV wieczne karawele "Nina", "Pinta" oraz "Santa Maria" z 1492 r. należące do floty admirała Krzysztofa Kolumba.

Więcej informacji w dziale Imprezy.
2006-01-03


Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Ilość aktualności w bazie: 70

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.