przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Byliśmy...

9 listopada w Muzeum Zagłębia w Będzinie odbyło się spotkanie Wicemarszałka Sejmu RP - Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość i ich rodzinami. Organizatorami spotkania był poseł na Sejm RP Grzegorz Dolniak i Prezydent Miasta Radosław Baran.

W wyniku spotkania z marszałkiem pozyskaliśmy dla czytelników jego książkę "Prawą stroną - życie, polityka, anegdota".spotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość spotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość

spotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość spotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległośćspotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość spotkanie Bronisława Komorowskiego z uczestnikami walk o niepodległość

Dodano: 9 listopada 2006
Tomasz Rzeczycki

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "spotkań górskich". Tym razem gościem będzińskiej książnicy był Tomasz Rzeczycki - bytomianin, miłośnik turystyki, organizator wycieczek górskich. Po jednej z wypraw zrodziła się w nim potrzeba napisania książki o wszystkich polskich pasmach górskich. Książki ciekawej, takiej która potrafiłaby obudzić w odbiorcy pasjonata gór. Zebranie pełnego materiału i dokumentacji fotograficznej zajęła Tomaszowi Rzeczyckiemu 5 lat. Tomasz Rzeczycki - rozdawanie autografów W 2004 roku nakładem katowickiej oficyny wydawniczej Emmanuel ukazały się "Góry Polski". Książka choć opisuje 28 polskich pasm górskich nie jest przewodnikiem. Zawarte są w niej rozmaite ciekawostki z historii zagospodarowania oraz turystyki wszystkich pasm górskich naszego kraju. Lektura napisana w sposób przejrzysty i zabawny. Czyta się ją z zainteresowaniem, tym bardziej , że autor stara się w sposób zabawny obalić pewne mity i opowieści funkcjonujące od dziesiątków lat w "patriotycznej mitologii górskiej" - jak sam uważa - ku pokrzepieniu serc.

Publiczność PublicznośćPrezentacja Tomasz Rzeczycki - rozdawanie autografówDodano: 8 listopada 2006
Stypendyści z prezydentem

4 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie Prezydent Miasta Radosław Baran wręczył Stypendia Miejskie najzdolniejszym uczniom i studentom - mieszkańcom Będzina.

Gościem honorowym spotkania był Eurodeputowany prof. Jerzy Buzek. Po wręczeniu stypendiów gość zwiedził bibliotekę. Gratulując mieszkańcom miasta takiej placówki złożył wpis do bibliotecznej kroniki

"Dyrektorowi i Personelowi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wzorowej, świetnie zorganizowanej, licznie odwiedzanej - gratulacje i życzenia
składa Jerzy Buzek"Publiczność Gratulacje
Publiczność Gratulacje
Dodano: 7 listopada 2006
granie na dachu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Im. St. Żeromskiego
w Będzinie

ZAPRASZA

na spotkanie
z
TOMASZEM RZECZYCKIM
autorem książki "Góry Polski"
7 listopad 2006 r. godz. 17,00
klub "Pod Sową"


W trakcie spotkania odbędzie się pokaz slajdów z prezentowanych w książce pasm górskich. Będzie można zakupić książkę w cenie 35,00zł.

Dodano: 2 listopada 2006
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Im. St. Żeromskiego
42-500 Będzin
ul. Piłsudskiego 39
tel./fax 032-267-41-65granie na dachu

W piątek 27 października w samo południe z dachu będzińskiej książnicy rozbrzmiała "Cisza" wykonana przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. W ten sposób rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości 60 lecia BIBLIOTEKI. rozpoczęcie w holu Z tej okazji dokonano otwarcia pamiątkowej tablicy poświęconej wieloletniemu dyrektorowi biblioteki mgr Eugeniuszowi Gaworowi. Fundatorem tablicy jest Towarzystwo Przyjaciół Będzina, które uhonorowało w ten sposób zasługi E. Gawora jako współzałożyciela Towarzystwa. Uroczystego odsłonięcia odsłonięcie tablicy tablicy dokonał Wiceprezydent Miasta Krzysztof Kempara, prezes TPB Waldemar Szydło oraz gość honorowy - Helena Gawor.

zdjęcie gości z dyrekcją

Ważną częścią uroczystości była prezentacja biblioteki będąca podsumowaniem kolejnych przemian placówki, jej dokonań i osiągnięć. Aplauz wzbudziły także plany i wizje biblioteki na bliższą i dalszą przyszłość. Podsumowaniem dyskusji o roli bibliotek we współczesności było wystąpienie zaproszonego z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego dra Stefana Kubowa.

Koncert

Zaproszeni goście m.in. z Biblioteki Śląskiej, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wysłuchali także koncertu muzycznego przygotowanego przez uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Będzinie. Nie zabrakło słów uznania i gratulacji złożonych dyrektorowi i pracownikom biblioteki. Koncert2 Wręczono także emerytowanym bibliotekarzom listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Radosława Barana . Z okazji jubileuszu biblioteki został opublikowany informator "Biblioteki Powiatu Będzińskiego" wydany ze środków Starostwa Powiatowego. Finansowo wsparli bibliotekę także będzińskie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, "Interpromex", Zakład Energetyczny "ENION" oraz Bank Spółdzielczy - DZIĘKUJEMY!

Publiczność Gratulacje
Dyrekcja z gośćmi Wręczenie ksiatów
Graulacje Życzenia
Publiczność PoczęstunekDodano: 31 października 2006
13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Radosława Barana z Nauczycielami Przedszkoli MiejskichDzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji NarodowejDodano: 16 października 2006
16 października o godz. 12,00
w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej
w Będzinie
odbędzie się wykład
dr Sławomira Żurka
z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
pt. "Poezja Jana Pawła II w świetle kerygmatu"


Dr Sławomir Jacek Żurek - pracownik Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, jeden z współzałożycieli Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich, autor licznych prac uhonorowany m.in. w 1996 roku Nagrodą Specjalną Ministra Edukacji Narodowej za redagowanie kwartalnika "Scriptores Scholarum"


Dodano: 12 października 2006
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  » 

Ilość aktualności w bazie: 70

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.