przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

sylwester miejski

Życzenia Życzenia

Podarunek od Przyjaciół

prezent

Przyjaciele będzińskiej Biblioteki to jeden z największych jej skarbów. Nie zapominają o niej nawet... na Wyspach Zielonego Przylądka. Dziękujemy Lidii i Adamowi Stefek za ogromne serce, jakim nas obdarzyli, wspaniałe życzenia i aromatyczny prezent:)


dodano: 21-12-2017
Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dziś odbył się miejski Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym nie mogło zabraknąć będzińskiej książnicy. Wszystkim, którzy zdecydowali się zabrać do swoich domów stroiki świąteczne i prezentowe bileciki przygotowane przez bibliotekarzy serdecznie dziękujemy i życząc radosnych i spokojnych świąt:)


więcej informacji

dodano: 18-12-2017
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

dyskusyjny klub książki

Anna Kańtoch w "Łasce" i "Wierze" opisuje prowincje - małe miasteczka, wsie – w czasach PRL-u. Niewątpliwie autora potrafi stworzyć w swoich kryminałach specyficzną, niepowtarzalną atmosferę małych hermetycznie zamkniętych społeczności, ukrywających swoje tajemnice, złe i tragiczne wydarzenia, które nie zostają do końca wyjaśnione, a ich sprawcy nie podlegają karze. Okrutne historie nie kończą się, ale mają swoją kontynuację.

Autorka ciekawie kreuje bohaterów. Większość postaci jest niejednoznaczna, skomplikowana psychologicznie i ukrywa swoje sekrety. Interesujący jest schemat odkrywania tragedii życiowych poszczególnych bohaterów. Te traumatyczne wydarzenia z przeszłości maja duży wpływ na ich charakter i zachowanie. Anna Kańtoch nie tworzy wnikliwych opisów psychologicznych, nie moralizuje, nie ocenia. Bohaterowie o swoich tajemnicach i ułomnościach opowiadają stopniowo, co w powieści stwarza dodatkowe napięcie i buduje kolejną warstwę tajemniczości.

Oba kryminały są godne polecenia.

więcej informacji

dodano: 18-12-2017
Podziękowania dla biblioteki

podziękowania

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała dziś szczególny upominek, okolicznościowe wydanie dramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego do lektury, którego zapraszała m.in. nasza książnica 2 września, podczas ogólnopolskiego Narodowego Czytania dzieł klasyki literatury polskiej. Wraz z książką wydaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej biblioteka otrzymała podziękowania Prezydenta, za zaangażowanie i współtworzenie tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. W publikacji wykorzystane zostały elementy twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a poszczególne akty dramatu zapowiadają pocztówki ze scenami z lwowskiej prapremiery "Wesela", która odbyła się w 1901 roku.

więcej informacji

dodano: 13-12-2017
Pluszaki w edukacji literackiej

Zajęcia z dziećmi

Pod koniec listopada obchodzone jest święto wszystkich Pluszowych Misiów i małych niedźwiadków, ulubieńców wszystkich dzieci. To święto jest doskonałą okazją do zachęcania dzieci do czytania książek, których częstym bohaterem jest przecież miś. Jedno z takich spotkań odbyło się w filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Jego uczestnicy, dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej, wysłuchali pogadanki na temat pierwszej przyjaźni, jaka nawiązuje się między bardzo małym człowiekiem, a jego pluszowym misiem, zapoznali się z historią towarzyszącą świętu wszystkich misiów oraz wysłuchali wiersza "Miś" Zofii Beszczyńskiej i fragmentów przygód Kubusia Puchatka.

więcej informacji

dodano: 13-12-2017
Starsze wiadomości: 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 207

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.