przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Sylwester

Sylwester

Nie macie jeszcze planów sylwestrowych? Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich na wyjątkową noc pełną dobrej zabawy!

Sylwester odbędzie się w parku na Dolnej Syberce.Program tegorocznej imprezy:

 • godz. 20.30 - FAN-TASTIC
 • godz. 21.30 - Bartek Wrona z zespołem
 • godz. 22.30 - Łzy

A do tego o północy wyjątkowy pokaz sztucznych ogni!

Więcej informacji

dodano: 30-12-2016
Grudniowy konkurs dla odważnych

Grudniowy konkurs dla odważnych

W grudniu Filia nr 7 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprosiła swoich młodych i odważnych czytelników do udziału w konkursie wiedzy o książkach i ich bohaterach. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu, a stan wiedzy młodych pochłaniaczy literatury okazał się niezwykle satysfakcjonujący o czym zaświadczają dyplomy jakie otrzymali uczestnicy konkursu z rąk bibliotekarza.

więcej informacji

dodano: 29-12-2016
Życzenia świąteczne Życzenia świąteczne

dodano: 14-12-2016
Wieczór literacki Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział Będzin

Wieczór literacki Stowarzyszenia Autorów Polskich

16 grudnia w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki odbył się wieczór literacki z udziałem poetek: Aleksandry Starosteckiej, Władysławy Zięby, Gabrieli Bartnickiej i Krystyny Borkowskiej z będzińskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Spotkanie poprowadził Pan Jacek Malikowski, prezes stowarzyszenia, który zaprezentował publikację "Spojrzenie po latach na rewolucję 1905 w Zagłębiu Dąbrowskim", wydaną w serii Zagłębiowskie Szkice Monograficzne w 2016 r. Zebrane w książce materiały pochodzą z XVI Sympozjum Zagłębiowskiego, które odbyło się w grudniu 2015 roku w Muzeum Miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej. Zaproszeni goście, w miłej, przedświątecznej atmosferze zapoznali się z najnowszymi dokonaniami poetyckimi twórców z regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

więcej informacji

dodano: 20-12-2016
stowaryszenie autorów polskich

dodano: 13-12-2016
Finisaż wystawy "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916"

Finisaż wystawy Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916

W piątek, 9 grudnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finisaż wystawy "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" Stowarzyszenia Filary Kultury.

Wystawa, która była jednym z trzech zadań realizowanych w ramach projektu "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" dofinansowanego przez Miasto Będzin z dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, po raz pierwszy zaprezentowana została we wrześniu na Placu prof. Włodzimierza Wójcika, podczas uroczystości Narodowego Czytania powieści "Quo vadis". Następnie eksponowana w czterech filiach będzińskiej biblioteki mieszczących się w Łagiszy, Grodźcu, Ksawerze i Podłosiu, stanowiła interesującą pomoc merytoryczną zajęć edukacyjnych organizowanych przez bibliotekarzy i członków stowarzyszenia dla najmłodszych mieszkańców Będzina. Z wystawą mieli okazję zapoznać się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, Miejskiego Zespołu Szkół nr 2, 3 i 4 w Będzinie oraz Gimnazjum nr 1 i 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie. Do tego ostatniego wystawa została wypożyczona na uroczystości szkolne zorganizowane z okazji urodzin patrona szkoły. Wystawa składająca się z 10 tablic została zrealizowana w oparciu o zbiory Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Jej uzupełnieniem jest wydany w ramach projektu katalog, prezentujący w ciekawy sposób osobę Sienkiewicza jako ojca, przyjaciela, społecznika, podróżnika i oczywiście pisarza.

Finisażowi wystawy "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" towarzyszył występ Zuzanny Rząp, która przygotowała kreację jednej z najbarwniejszych i pełnej humoru postaci Zagłoby, stworzonej przez Henryka Sienkiewicza na potrzeby Trylogii. Przybyli na uroczystość goście zobaczyli także prezentację podsumowującą projekt "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" realizowany przez Stowarzyszenie Filary Kultury w Będzinie w ramach obchodzonego w roku 2016 Roku Henryka Sienkiewicza. Projekt swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Będzina, Łukasz Komoniewski.

Podczas finisażu wystawy Anna Szczerba, Prezes Stowarzyszenia Filary Kultury w imieniu Zarządu wręczyła podziękowania osobom, które w sposób szczególnie życzliwy wspierały stowarzyszenie podczas realizowanych w ramach projektu zadań. W sumie podziękowaniami obdarowano 12 osób, w tym kierownika Muzeum Literackiego w Poznaniu, dyrektorów będzińskich szkół, dyrektora będzińskiej książnicy, organizatora i koordynatora BUTW oraz prof. dr hab. Ireneusza Gielatę z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który w ramach projektu wygłosił dwa niezwykle interesujące wykłady o sienkiewiczowskich latawcach.

Wystawa "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" prezentowana w budynku głównym Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie - ul. Piłsudskiego 39 dostępna będzie do końca grudnia w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 13-12-2016
Bankowość elektroniczna dla seniorów

Bankowość elektroniczna dla seniorów

Pod koniec listopada w Czytelni Głównej będzińskiej książnicy odbyły się kolejne zajęcia poświęcone tematyce bankowości elektronicznej. Zajęcia dla studentów BUTW prowadziła Kamila Szczerba, doradca klienta ALIOR Banku, który został przez ZUS wybrany jako bezpieczny i przyjazny dla seniorów bank. W ramach ćwiczeń praktycznych studenci otwierali stronę internetową ALIOR Banku, poznawali większość zakładek, zapoznali się z formą zabezpieczenia strony i koniecznością wylogowania się. Doradca klienta, pani Kamila Szczerba odpowiadała na szereg pytań, wyjaśniając wszelkie wątpliwości studentów. Na zakończenie spotkań każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne wraz z drobnym prezentem od ALIOR Banku w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 09-12-2016
Starsze wiadomości: 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 224

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.